Tekstylia domowe odgrywają bardzo ważną rolę w naszych wnętrzach. Część z nich pełni rolę głównie dekoracyjną, jednak zdecydowana większość poza pięknym wyglądem powinna spełniać także wymogi praktyczne.

Jakie tekstylia powinny znaleźć się w każdym domu?

Każda pani domu doskonale wie, że tekstylia domowe to bardzo ważne przedmioty, które trzeba umiejętnie dobierać oraz odpowiednio o nie dbać. W każdym domu z pewnością przydadzą się tekstylia typowo pościelowe. Jeśli chodzi o pościel to na rynku jest obecnie ogromny wybór wzorów i modeli. Zależnie od upodobań możemy kupić pościel bawełnianą, satynową, pościel z kory albo pościel z adamaszku. Warto także nabyć poszewki dekoracyjne na poduszki, które ułożymy na kanapie. Wybór jest ogromny, bo można kupić poszewki w kwiaty, wzory geometryczne, jednokolorowe, o splocie warkoczowym, z weluru albo specjalne poszewki z miękkim włosiem. W każdym domu przydadzą się także tekstylia stołowe takie jak obrusy, bieżniki, serwetki. Do codziennego użytku najlepiej wybierać obrusy plamoodporne. Oprócz tego można nabyć w sezonie obrusy do ogrodu ze specjalnymi obciążnikami. W salonie oraz sypialni warto powiesić piękne długie zasłony oraz firanki. Tutaj również wybór jest bardzo duży. Można wybierać zasłonki i firanki w wielu kolorach albo zdecydować się na model hybrydowy czyli firankozasłonkę.

Jakie tekstylia domowe warto nabyć do kuchni?

W kuchni przydadzą nam się przede wszystkim trwałe i chłonne ściereczki kuchenne. One również występują dzisiaj w wielu wzorach. Można więc kupić ściereczki lniane, bawełniane czy poliestrowe w kratkę, groszki, kratę czy z motywami typowo kuchennymi. W kuchni ponadto przydadzą się nam fartuchy kuchenne damskie i męskie, rękawice kuchenne oraz podkładki do gorących garnków. Jeśli w kuchni mamy stół, to możemy na nim położyć specjalny obrus kuchenny, serwetę albo podkładki.

Jakie jeszcze tekstylia warto kupić do domu?

Żadne gospodarstwo domowe nie obędzie się bez solidnych ręczników. Dobre ręczniki powinny być miękkie, chłonne i jednocześnie szybkoschnące. Warto kupować je w kompletach, gdzie mamy ręczniki o różnych rozmiarach. Oprócz tego przydadzą się pikowane narzuty na łóżko, dywaniki łazienkowe czy tekstylne pojemniki na zabawki do pokoju dziecięcego.