piękny salon

Salon to bardzo ważne wnętrze, a jego aranżacja staje się dla wielu osób sporym wyzwaniem. To pomieszczenie powinno być i eleganckie, i funkcjonalne, tak, by mogło sprawdzać się w kilku rolach jednocześnie. Dobrze urządzony salon powinien być wnętrzem, w którym każdy domownik i każdy gość poczuje się doskonale. Istnieje wiele poradników, dzięki którym urządzanie wnętrza tak ważnego, jak salon, staje się łatwiejsze. Mimo to zdarza nam się popełniać błędy, które w negatywny sposób wpływają na ostateczny wygląd tego pomieszczenia.

Co najczęściej utrudnia nam zrealizowanie marzeń o pięknym salonie? Jakich błędów powinniśmy unikać?

Jednym z tych błędów, które popełniane są najczęściej, jest zbyt wielka ilość drobiazgów, rodzinnych pamiątek i eksponowanych z dumą bibelotów. Każdy z nich ma być dekoracją, jednak ich nadmiar sprawia, że salon sprawia wrażenie pomieszczenia zagraconego, w którym pojawia się zbyt wiele przypadkowych drobiazgów.

piękny

Czy powinniśmy zatem zrezygnować z drobnych ozdób?

Nie, jednak sięgajmy po nie z umiarem i na półkach ustawmy tylko te drobiazgi, które mają dla nas wyjątkową wartość i które komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia salonu. Starannie dobierajmy też meble, tak, by nie stały one zbyt blisko siebie oraz by były one do siebie dopasowane. Często, myśląc o wygodzie, wybieramy dużą rogówkę, obok której pojawia się maleńki stolik. To błąd, który negatywnie wpływa na charakter salonu i sprawia, że panuje tu spory chaos. Przy rozstawianiu mebli zadbajmy też o to, by zapewnić sobie możliwie jak najlepszy dostęp do naturalnego światła. Dzięki temu nasz salon stanie się bardziej przyjemny i funkcjonalny, a nasza rodzina będzie chętniej spędzać w tym wnętrzu wolny czas.