Wspominaliśmy poprzednio o tym, jak stylowo i szykownie przystroić nasz dom. Wiemy, jednak, że wiele osób ma większe możliwości do stworzenia świątecznego wystroju. Tarasy, ogrody i balkony są świetną przestrzenią do takich działań. Często widzimy sąsiadów prześcigających się z coraz to ciekawszymi pomysłami przystrojenia swojej posesji. Taka rywalizacja sprawia, że wiele miejsc wypełnia się barwami i świąteczną atmosferą. Pamiętajmy, że nie zawsze im więcej, tym lepiej. Na przykład, zbyt dużo dekoracji prowadzi do kiczu.

Stajemy, przed wyzwaniem, jak udekorować ogród na Święta, aby nie odstraszał swoim wyglądem. Ta kwestia zdecydowanie męczy perfekcjonistów. Zwłaszcza tych, kochających czas bożonarodzeniowy. Jeśli uwielbiasz świąteczny wystrój i potrzebujesz rady, to świetnie trafiłeś. W niniejszym wpisie dowiesz się jak urządzić balkon, ogród, czy taras na Święta. Wszystko to ze smakiem i w dobrym stylu.

Urządź balkon w świątecznej atmosferze!

Oczywiście nie każdy z nas zastanawia się, jak udekorować ogród na Święta, gdyż zwyczajnie go nie posiada. Co ważne, mały metraż nie ogranicza nas przed wprowadzeniem świątecznej atmosfery. Stąd tak ważne, by nie ograniczać się w tej kwestii. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małego, czy większego balkonu mamy kilka rad, które rozświetlą go bożonarodzeniowymi akcentami.

Nieodłącznym elementem świątecznego czasu są lampki świąteczne. Różnokolorowe lub jednokolorowe lampki, można opleść wokół balustrady. Dobrym pomysłem jest przymocowanie ich wokół okien. Te dwa sposoby można oczywiście połączyć. Jeśli jesteś minimalistą, to sama balustrada wystarczy.
Dosyć popularną propozycją jest również ozdabianie okien balkonowych. Wystarczy wyciąć lub zakupić świąteczne szablony i popryskać je sztucznym śniegiem na oknie. Jest to naprawdę błahy wydatek, wymagający mało pracy, nadający świetny efekt. Co więcej, sztuczny śnieg można zmyć nawet wodą, a bez próby zmywania go będzie się świetnie trzymał. Wracając do świetlnych rozwiązań, uważamy, że dobrym dopełnieniem całości są lampki w świątecznych kształtach (gwiazdki, choinki, czy renifery). Można je zawiesić na ścianie mieszkania lub przymocować na balustradzie.

Jak udekorować ogród na Święta?

Główny bohater całego zamieszania, również zasługuje na kilka rad odnośnie wystroju świątecznego. Pierwszą propozycją są świetlne figurki, które można ustawić centralnie przed domem. Korzystnym wyjściem będzie postawienie na postacie reniferów, mikołaja, czy bałwanów. Najlepiej wybrać wszystkie trzy! Tego typu figurki, najlepiej ograniczyć do czterech, żeby zbytnio nie przesadzić, zważywszy na zaistnienie innych dekoracji. Jeśli posiadasz kolumny przed domem to doskonale! Owiń wokół nich świąteczne łańcuchy. Pamiętaj jednak o zachowaniu równowagi kolorystycznej, tak, aby więcej niż trzy kolory nie występowały w dekoracjach ogrodowych świątecznych.

Następnie, jeśli posiadasz drzewa, ozdób je światełkami świątecznym (pamiętając o kolorystyce). W przypadku posiadania w swoim ogrodzie, choinki lub choinek, wybierz tylko jedną z nich i ozdób, jak tę, która znajduje się w Twoim domu. Nada to ogromnie bożonarodzeniowego klimatu i żadna osoba nie będzie w stanie przejść obojętnie.

Ozdób taras na Święta!

Taras to miejsce, o którym często zdarza nam się zapomnieć, a to duży błąd. Przecież jest to idealna przestrzeń do przystrojenia. Świetną opcją jest obwieszenie go gałązkami choinki, a na nich zawieszenie światełek choinkowych. Jeśli zastanawiałeś się, jak udekorować ogród na Święta, to zapewne mogłeś pomyśleć o połączeniu tych dekoracji z tarasowymi. To niezwykle kreatywny pomysł!

Na tarasie można umieścić również:

  • lampiony,
  • rzeźby (np. mikołaja, renifera, czy anioła),
  • choinki w ciekawych wersjach kolorystycznych,
  • świetlne ozdoby.

Ponadto, na drzwiach wejściowych, doskonale zaprezentuje się stroik, kolorystycznie pasujący do całej aranżacji. Życzymy, by wszelkie próby przystrojenia tych miejsc, zakończyły się sukcesem. Wesołych Świąt!