Dom to nasze miejsce do odpoczynku, jak i spędzania czasu z najbliższymi. Z tego też względu, dbamy o to, by był on przytulny i wyglądał tak, jak sobie wymarzymy. Niezależnie od nas, mieszkania bywają różne. Oczywiście mogą być one duże lub małe, znajdować się w rozmaitych lokalizacjach i tym podobne. Nie na wszystkie zawadzające rzeczy w mieszkaniu, mamy rozwiązanie. Jednak jeśli chodzi o małe, wręcz klaustrofobiczne pomieszczenia, to jesteśmy w stanie pomóc. Jeśli zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć pomieszczenie to dzisiejszy wpis jest dla Ciebie. Poniżej, przedstawimy kilka sposobów na to, co zrobić, żeby dany pokój nie przytłaczał swoją niewielką przestrzenią.

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie? Postaw na lustra!

Postawienie na lustra najczęstsza propozycja w tej sytuacji. Nie wzięło się to znikąd. Co ciekawe, szklane elementy mają udowodnione działanie w kwestii optycznego powiększania wnętrz. Lustra można umieścić w okolicach okna, przedłużając widok z niego, co spowoduje iluzję. Na szczęście, nie jest to jedyne wyjście. Dobrym posunięciem jest umieszczenie luster na dużej części ściany. W łazience może być to nawet cała ściana luster. W ostatnim czasie jest to modne i praktyczne. Powyższe rozwiązanie jest jednym z najskuteczniejszych i skutkuje efektywnymi rezultatami.

Dobierz odpowiednie kolory ścian

Kolor ścian małych pokoi to kolejna ważna rzecz. Powszechnie wiadomo, że przy wąskich i niedużych pomieszczeniach, ciemne ubarwienie to złe wyjście. Nadaje ciężkości wnętrzu i bez wątpienia zmniejsza je w oczach. Jak optycznie powiększyć pomieszczenie w Twoim domu? Postaw na pomalowanie ścian jasnymi farbami. Dzięki temu rozwiązaniu odbiją one światło, więc całe pomieszczenie staje się jaśniejsze, i optycznie większe. Najlepszymi kolorami do tego zadania będzie przede wszystkim biel, a w następstwie kremowy, szary, beżowy, jak również pastele. Uzyskasz świetny rezultat, zwłaszcza gdy połączysz jasne ściany z opcją luster.

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie? Sprawdź oświetlenie

Stawiając na lekkość i przestronność, musimy skupić się na tej wizji. Co więcej, powinniśmy zrezygnować z elementów, które udaremnią nasze staranie. Dlatego w małym pokoju rezygnujemy z ciężkich, ozdobnych lamp i żyrandoli. Najlepiej  zamienić je przykładowo na małe lampki, które są ledwie widoczne i bardzo minimalistyczne. W ten sposób łatwo pozbędziesz się niepotrzebnego ciężaru, psującego cały zamysł. Dzięki temu posunięciu Twoje starania przyniosą wyczekiwane efekty, a pokój zacznie wyglądać na większy.

Jednolita podłoga

Podłoga to bardzo ważna rzecz przy powiększaniu wnętrz. Zazwyczaj manipulujemy nią w zależności od wystroju każdego pokoju. Co więcej, rzadko jest jednolita, bo dom najczęściej składa się z pokoi w różnych stylach. W przypadku małego mieszkania jednolita podłoga to must have. Brak podziału optycznie powiększy wszystkie pomieszczenia. Graficzne wzory to najczęstsze wyjście. Jeśli nie są w Twoim guście to postaw na gładkie panele. Nie bój się o łazienkę i kuchnię. W dzisiejszych czasach istnieją panele, które mogą być w wilgotnych pomieszczeniach. Dlatego podłoga w kuchni i łazience również może uczestniczyć w całej aranżacji.

Pozbądź się firanek i drzwi

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?  Pozbądź się zbędnych firanek i drzwi. Może to zabrzmieć niepoważnie, ale usunięcie firanek, poskutkuje większą ilością światła w pomieszczeniu. Gdy marzymy o jasnym i przestronnym pokoju, będzie to strzał w dziesiątkę. Pozbycie się drzwi na przykład z kuchni czy salonu, będzie równie odpowiednim wyjściem. Co więcej, stworzymy w ten sposób otwartą przestrzeń, do której wlatuje mnóstwo światła.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc w odpowiedzeniu na zagadnienie „jak optycznie powiększyć pomieszczenie?”. Liczymy na to, że nasze rady pomogą Ci osiągnąć wymarzony wygląd mieszkania.