Aranżacja okien naszego mieszkania lub domu to nie lada wyzwanie. Warto zadbać o każdy szczegół. Dekoracja okna potrafi odmienić całe pomieszczenie. Jest to wisienka na torcie, jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Coraz rzadziej korzystamy z tradycyjnych firanek oraz ciężkich, niepraktycznych zasłon. Warto jednak zadbać nie tylko o prywatność, ale także efekt wizualny. Montaż rolet okiennych to zadanie dla specjalisty. Wiele osób decyduje się na samodzielne zakładanie rolet. Często jednak efekt nie jest satysfakcjonujący. Nie ulega wątpliwości, że montaż rolet okiennych wymaga dużej precyzji. Kluczową kwestią będzie odpowiednie wymierzenie ram. Warto również dobrze zastanowić się nad materiałem, z którego będą wykonane rolety. Wiele zależy od tego, w jakim pomieszczeniu chcemy je zamontować oraz z której strony wychodzą okna. Coraz częściej korzystamy także z prowadnic. Dzięki temu, otwierając okno, roleta nie opada. Wybierając materiały do aranżacji naszych okien, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Rolety to obecnie bardzo popularne dodatki montowane w oknach, szczególnie przy takich czynnościach wykończeniowych jakimi jest aranżacja wnętrz.
Co dają nam tego rodzaju produkty? Przede wszystkim zapewniają nam zasłonięcie ona w całości, a także gwarantują sferę intymności w naszym domu czy też mieszkaniu.
Warto więc przy okazji zakupu rolet do montażu w naszych oknach przyjrzeć się jednym z ich rodzajów jakimi są właśnie rolety wolnowiszące.

Czym tak właściwie są rolety wolnowiszące?

To przede wszystkim tkaniny wolnowiszące, które są przymocowane zazwyczaj do rolki, którą to przytwierdzamy najczęściej do ściany, która znajduje się tuż nad oknem.
Wzdłuż ramy naszego okna przebiega natomiast żyłka w postaci małych koralików za pomocą której regulujemy roletę.
Jedną z zalet rolet wolnowiszących jest między innymi to, że okno otwiera się bez problemu nawet w tedy, kiedy rolety są całkowicie opuszczone.
Szczególną popularnością wśród klientów cieszą się tak zwane mini-roletki, które to są niesłychanie łatwe w montażu, a ich cena także jest stosunkowo niska w porównaniu do innych rodzajów rolet.