harmonia wnętrza

Mieszkanie lub dom to nasze osobiste królestwo. Nie ma bardziej intymnego i bliskiego nam miejsca na świecie. Potrzebujemy pomieszczeń dobrych do wypoczynku i zabawy. Ważne jest, abyśmy w każdym pomieszczeniu czuli się, jak u siebie tzn. mieli taką aranżację, która nam się podoba, daje poczucie zewnętrznej i wewnętrznej harmonii.

Zewnętrzna harmonia

Wiąże się oczywiście z estetyką, pojęciem piękna, a także, nie oszukujmy się, z kwestią gustu. Dla każdej osoby harmonia zewnętrzna może oznaczać coś innego. Dla jednej, na przykład, ważny jest styl, w jakim urządzono mieszkanie. Dla innej, sposób rozłożenia mebli lub ozdób. Jeszcze kolejna powie o odpowiedniej kompozycji kolorystycznej. I wszystkie będą miały rację! Ponieważ ważne jest to, który aspekt harmonii wnętrza ludzie zauważają oraz jego oddziaływanie na samopoczucie.

harmonia

Harmonia wewnętrzna

A poszczególne elementy aranżacji mogą wpływać bardzo uspokajająco, dawać radość i energię do działania, ale także drażnić i dołować, wywoływać wrażenie pustki i surowości. Na to, jak aranżacje będą odbierane wpływa, więc kilka czynników: to, co dla danej osoby jest ważne w projekcie, czyli styl, rozkład mebli, kolorystyka, ale również estetyka i wyczucie piękna designera. Dekorowanie pomieszczenia dla klienta jest trudnym zadaniem. Balansowaniem między potrzebami osoby zamawiającej a gustem dekoratora.

Kompromis

Można go osiągnąć pytając o uczucia, jakie ma wyzwalać dane pomieszczenie we właścicielu. Brzmi dziwnie, ale warto skorzystać z rady. Następnie zapytać o konkrety. Jaki styl, kolory i rozłożenie mebli wraz z akcesoriami miałyby wpływ na dane samopoczucie. Może jeden lub dwa aspekty będą ważniejsze? Zajrzyjmy we wnętrze człowieka, który ma oczekiwania. Otwórzmy się na to, co ma w środku. To wnętrze jest równie ważne.